Fürdőszobánk telis-tele van csodaszerekkel, balzsamokkal, habokkal, pakolással, krémmel és zselével, amelyek szépségünk tökéletesítésére hivatottak. Csak megfelelően, rendszeresen kell használni őket, és akkor nem lesz gond. Ezenkívül a konyhában is éppilyen hatásos — ám természetes és olcsó — illatszereket készíthetünk.
Nemcsak az arcra, hanem az egész test ápolására időt kell fordítanunk. Természetesen a nők nagy részének nincs annyi ideje, hogy egy nap több órát szánjon magára. Erre azonban nincs is szükség, elég mindennap néhány perc ahhoz, hogy a testünk-lelkünk feltöltődjön energiával.
1. nap — Haj
Kezdjük a szépségápolást a fejtetőn. Többségünk elégedetlen a hajával. Van, akinek túl zsíros, másnak száraz, töredezik, vagy éppen nem tartja a frizurát, vékony szálú, esetleg túl sprőd. Nemcsak a gének, a környezeti hatások, hanem az ápolás is befolyásolja a haj minőségét.
Fontos, hogy mindig kevés sampont kenjünk a hajunkra, és hűvösebb vízzel alaposan öblítsük le.
2. nap — Arc
Az arcápolás a kozmetika legfontosabb része. Sok időt, nagy figyelmet igényel. Bőrünk állapotát nemcsak életkorunk, a természetes öregedés, hanem az évszakok, a hormonok, sőt az étkezések is befolyásolják, ezért naponta változhat.
Az első ráncok a szem körül és a nyakon jelentkeznek, ezért ezekre a területekre különösen figyeljünk oda. Az első lépés a tisztítás legyen, ezután jöhetnek a krémek, a maszszázs, a pakolások és radírok.
Gőzölés
A gőzölés megakadályozza a felhám túlzott elszarusodását, kitágítja a pórusokat, így a hatóanyagok könynyebben felszívódnak.
Forrázzunk le 15 mg kamillavirágot 5-6 liter forró vízzel. Borítsunk a fejünkre egy törülközőt, hajoljunk a fazék fölé, és 10-15 percig gőzöljük az arcunkat. Ezután tegyünk hűvös borogatást a felhevült bőrre. |
3. nap — Dekoltázs, hát
Vonzza a férfitekinteteket a mélyen kivágott ruha. Lehet azonban bármily szexis a pulcsi, ha a dekoltázs bőre nem ápolt.
A zsíros bőrűek gyakran a dekoltázsukon is szenvednek a pattanásoktól, ezért ők a pattanás elleni szereket ne csak az arcon használják. A száraz, érzékeny bőrre pedig a korai ráncosodás, illetve a piros foltok jellemzők a nyak és dekoltázs környékén is.
4. nap — Kéz
A kéz szinte jobban árulkodik életkorunkról, mint az arcunk. A naponta többszöri kézmosás is elég ahhoz, hogy a kézbőr zsír- és víztartalma jelentősen csökkenjen. A kézápoló krémek hatvan százaléka vízből áll, mely a bennük rendszerint jelen lévő glicerinnel, zsírozóolajokkal együtt a vízháztartás javítására szolgálnak.
Olívaolajjal
Már nagyanyáink is használták az alábbi ápolótechnikát.
Hozzávalók: - 2 evőkanál olívaolaj, néhány csepp citromlé, 1 tojássárgája.
Az olívaolajat melegítsük fel, adjuk hozzá a tojást és a citromlét, majd áztassuk benne a kezünket legalább negyed óráig. Ezután húzzunk fel egy pamutkesztyűt, és legalább húsz percig hagyjuk fent, majd hideg vízzel öblítsük le. |
5. nap — Láb
Nemcsak a nyári nagy melegben, télen is törődnünk kell a lábunkkal. Előbb a nagy hideg, majd a túlfűtött helyiségben való tartózkodás és a kevés mozgás veszélyes lehet. A napok java részét zárt cipőben töltjük. Minden egyes lépésnél a testsúly kétszeresének megfelelő nyomás nehezedik rá. Tízből nyolc ember lábpanaszokkal küzd.
Jót tesz a meleg vízben való 15 perces áztatás. Az áztatóvízbe tegyünk borsmentaolajat, mely elmulasztja a hőkiütést és a viszketést. A levendulaolaj felfrissíti a fáradt lábat, a tejpor pedig nagyszerű hidratáló.
Gondosan szárítsuk meg a lábunkat, különösen a lábujjak között, és kenjük be hidratálókrémmel — lábfejünktől a bokánkig haladva masszírozzuk be. A masszázs serkentő és lazító hatású, növeli a láb hajlékonyságát, rugalmasságát — nemcsak a lábfájástól szabadít meg, hanem egész testünket-lelkünket ellazítja.
6. nap — Test
A friss bőrszín, a sima arc, az ápolt, vonzó bőr nemcsak attól függ, mivel kenjük, hanem attól is, mit eszünk. Ahhoz, hogy bőrünk rugalmas maradjon, a víz mellett rendszeresen szüksége van fehérjére és zsírra, szénhidrátra, ásványi sókra, vitaminokra és nyomelemekre.
A sejtek megújulásához nélkülözhetetlen az aminosavak teljes választéka. Természetesen az is fontos, hogy időnként megszabaduljunk a felgyülemlett méreganyagoktól.
7. nap — Lélek
Nem könnyű harcba szállni a hétköznapi túlterheléssel, feszültséggel. Mégis érdemes megpróbálni. Legalább hét végén szánjunk rá fél órát. Ilyenkor zárjuk ki a külvilágot a lakásból, tévé helyett hallgassunk zenét vagy relaxációs kazettát jól szellőztetett, függönnyel sötétített szobában. Pihenjünk, vegyünk egy jó meleg fürdőt, és egyből jobb kedvünk lesz, feltöltődünk erővel, energiával.
Relaxálás
A következő olajféleség bármikor segíthet annak, aki idegesnek, feszültnek érzi magát.
Hozzávalók: - 20 ml búzacsíraolaj, 10 csepp borsmentaolaj.
Keverjük össze a hozzávalókat, töltsük üvegcsébe. Jól lezárva sokáig eláll, és bármikor használhatunk belőle. Zuhanyozzunk le forró vízzel, törölközzünk meg, majd dörzsöljük be halántékunkat, homlokunkat, tarkónkat és vállunkat az olajkeverékkel. A borsmenta hatóanyagai ellazítják az izmokat és idegeket, oldják a feszültséget. |
Gyorsan felfrissülhetünk illóolajos vagy tengeri sós fürdővel. Adjunk a meleg vízhez pár csepp olajat vagy egy adagnyi tengeri sót. Negyedórás pihenés a legjobb kikapcsolódás lehet. Ha kezd kihűlni a víz, engedjünk hozzá meleget, ne siessünk kiszállni a kádból.